Bebeğe İsim Bulma

bebek isimleri

Henüz bebeğimizin cinsiyeti belli olmasa da ara ara isim araştırmıyor değiliz. Cinsiyet belli olmadan araştırmak iş yükünü kafadan iki katına çıkartmak demek aslında. Yine de bu yükün altına girdik (:

İnternetten bebeğinize isim aramak tam bir işkence. Popüler bebek isimleri diye 1000 tane ismi alt alta yazmışlar. Hepsini okusan zaten tüm isimleri okumuş oluyorsun. Bunlara bakarken gördüğüm başka bir nokta ise isim sitelerinde zorlayarak oluşturmuş isimler. Neyse eleştirileri bir kenara bırakıyorum.

Gelelim bize. İnternetten baktığımız isimlerden ısındığımız pek olmadı. Daha önceden aklımızda 1-2 fikir vardı. Geçen gün Erengül erkek / kız için birer isim söyledi ve böylelikle bebeğimize isim aramayı bıraktık. Önümüzde daha uzuuuun bir süre var, fikrimiz değişmezse isimler şu şekilde olacak.

Kızıma / oğluma not : Bu yazıyı okuyorsan ve ismin aşağıdaki isim değilse demek ki fikir değiştirmişiz (: İlk karar verdiğimiz ismini açıklıyorum.

Bebeğimiz erkek olursa ismini Ege koymayı düşünüyoruz. Ege ismi uzun süredir aklımızdaydı zaten, internetten denk gelmedik yani. Daha önce yaşadığımız düşük, vb. olaylardan sonra bir aksilik çıkmazsa çocuğumuzu İzmir’de kucağımıza alacağımız için Ege ismini daha da kabullendik.

Bebeğimiz kız olursa ismini Naz koymayı düşünüyoruz. Kız ismi bakarken sonuna Naz eklemeyi düşünüyorduk aslında (annemin adı Nazmiye). Erengül kız ve erkek adını buldum diye gelip, Naz diyince şaşırdım aslında. Hep bir kız adının sonuna Naz ekleyelim diye düşünüyorduk ve sade Naz benim aklıma gelmemişti.

İki isim de çok kısa. Zaten uzun isim düşünmüyorduk. Durumlar bu şekilde. İleride fikrimiz değişebilir de tabi. O yüzden bunu tarihe not olarak düşeyim istedim.

One Reply to “Bebeğe İsim Bulma”

  1. Bari iki isim yapin o kadarda kisa olmasi Cemre Naz ya da Sude Naz guzel isimlerdir koyMAYIN 🙂 ikiside yigenlerin isimleri bu yigende … Naz olsun :p Ege Efe Samsa olsun oglanda ilerde kendini Ben Ege Efe Samsa ama arkadaslar Kisaca EfeS diyor der :p

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.