Bugün 14. Haftaya Girdik

gebelik 14 hafta

Eveeett, çarşamba günleri bizim hafta geçişlerimiz. Bugün 14. haftaya girdik. Hafta olayını ilk başlarda farklı düşünüyordum. Erengül anlattı ve öğretti (: Aslında ultrason görüntülerinde yazana göre 13w0d (13 hafta 0 gün ) olduğu zaman 14. haftaya giriş yapmış oluyorsunuz. Her hafta eşinizin karnıyla birlikte bebeğinizde de gelişimler oluyor.

Geçen hafta 23 gram olan bebeğiniz bu hafta 43 grama göz kırpıyor (: Tabi bunlar ortalama değerler. Eğer kontrole giderseniz bebeğinizin boyunu, kilosunu vs. tam olarak öğrenebilirsiniz. Tabi giderseniz bebeğiniz size kaş da çatabilir bu hafta (: gözlerini kısabilir ya da yüzünü ekşitebilir.

Bunların haricinde en çok hareketli bölgesi üreme sistemidir. Gelişen üreme bölgesi haricinde damağı tamamen oluşacaktır. Tiroit bezleri çalışmaya başlayan yavrunuz bu hafta hormon üretmeye de başlıyor. Gazamız mübarek olsun (:

Şu an cinsiyet için erken. Gerçi bu haftada belli edenler de oluyormuş. Bizim kontrolümüz önümüzdeki hafta sonu olduğu için acele etmiyoruz. Tabi önümüzdeki hafta da belli olmayabilir, kesin bir şey yok. Ama olur be değil mi? (: Her ne kadar cinsiyet önemli değil desem de (ki gerçekten öyle) bu cinsiyetini merak etmiyorum olmuyor. Tabi bu durumların hafta hafta olması da iyi oluyor yoksa heyecandan geçecek bir süreç değil. 2 haftada bir farklı bir atraksiyon olmalı bence. Kontrole gittik kalp atışını duyduk, kontrole gittik görüntü biraz daha netleşti, kontrole gittik cinsiyet öğrendik, kontrole gittik ikili tarama yaptık vs. şeklinde.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.