Gebelik 29. ve 32. Hafta

gebelik 29 32 hafta

Herkese merhaba, uzun süredir blogumu güncelleyemiyordum. Bugün bu kadar uzun ara olmaz dedim ve bir şeyler yazmak istedim.

Yaklaşık 2 aydır yaz tatilindeydik. Bu süreçte Mersin ve Gaziantep’teydik. Ege şu anda anne karnında 32. haftada ve sağlığı gayet yerinde. Aslında bu süreçte sadece blogu güncelleyemedim. Youtube ve Instagram sayfalarında paylaşımlar yaptım. Bu paylaşımların içerisinde ayrı blog yazıları gerektirenleri buraya da yazacağım. Örneğin bebek odası kurulumu, topponcino yapımı gibi konuları buraya da yazacağım.

Şimdi konu başlığı olan gebeliğin 29 ve 32. haftalarına dönelim. Tatili bitirip İzmir’e döndüğümüz hafta burada doktorumuza gittik ve aşağıdaki ultrason videosunu yayınladım. 29. haftada Ege yaklaşık 1350 gramdı. Yol gelmemizin üstüne doktorumuzun ‘her şey yolunda’ demesi içimizi rahatlattı.

29. haftada doktorumuz bize 32. hafta tekrar gelmemizi ve NST (NonStres Test) yapılacağını söyledi. Bugün tekrardan doktorumuza gittik ve aşağıda videosunu izleyebileceğiniz kontrolün ardından bizi NST’ye yolladı. NST’de de herhangi bir problem çıkmadı. Bir sonraki kontrol için 27. hafta gelmemizi söyledi ve hastaneden ayrıldık.

Bu hafta Ege 2.160 gram geldi. Kilosu iyi gibi (: İnşallah sağ salim kucağımıza alırız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.