Hamilelik Takip Uygulamaları

hamilelik takip uygulamaları

Herkese merhaba, bugünkü yazımda telefonunuzdan ya da tabletinizden hangi uygulamalarla hamilelik takibi yapabileceğinizi yazacağım. Baba ile hamilelik takip ne alaka demeyin benim telefonda yüklü (: Bebeğimizin boyunu kilosunu takip ediyorum ve ilgili hafta geldiğinde değişimleri vs. okuyorum. Baştan belirtmem gerekiyor, bizim evde Android cihaz bulunmadığı için yazacağım uygulamalar App Store’da olanlar ama çok kullanılan uygulamalar olduğu için Play Store’da da bulunuyordur diye düşünüyorum.

Ayrıca bu yazıda bir şeye daha dikkat çekmek istiyorum. Baba blogu oluşturmama rağmen (henüz çok yeniyim amaaaa) takipçilerim yüzde olarak çoğunlukla kadın. Erkekler olarak pek araştırmayı, bilgi edinmeyi sevmiyoruz sanırım, özellikle ebeveyn olma konusunda. Daha 3 gündür yazıyorsun bu kanıya varmak için erken değil mi diye düşünen olabilir, ona da cevap vereyim. Kadınların araştırma yaptığı internetteki kadınlar kulubü gibi popüler sitelerden bile belli oluyor. Girip bakın çocuğuma şöyle oldu, bu ilacı kullandım sizlerin başına geldi mi, ne yaptınız şeklinde bir konu açılmış 15 sayfa yorum yapılmış – tamam kadınlar erkeklere göre konuşmayı daha çok seviyorlar bu yüzden 15 sayfanın 5 sayfasını siliyorum (: Yine de öndeler. Bizim de önde olduğumuz konu donanım haberde şu oyun için nasıl bir masaüstü bilgisayar toplamalıyım, Süper Lig’de son hafta maçları vs. Bunu araştırma yaparken de çok net görünüyorum. Ebeveyn olmak, Montessori uygulamaları gibi aramak yapıyorum ve yayımlayanların % olarak büyük kısmı yine kadınlar. Bu da biz erkeklere özeleştiri olarak burada dursun.

Geçelim hamilelik uygulamalarına. İlk olarak Erengül’ün kullandığı iki programı yazacağım, son olarak da benim kullandığım programı.

1 – Hamilelik Rehberi

İlk uygulama Serkan Oral tarafından hazırlanmış olan hamilelik rehberi adlı program. Hafta hafta bebeğinizin gelişimi sunan bu programda bir de ‘tekme sayacı’ bulunmakta. Makalelerin haricinde tansiyon, kilo kontrolü ve beslenme gibi bölümleri de mevcut. Şimdi araştırken gördüm Play Store için de uygulaması mevcutmuş. App Store uygulaması 2014’den beri güncellemese de kullanışlı bir uygulama.

App Store Hamilelik Rehberi indir

Play Store Hamilelik Rehberi indir

2 – Hamilelik ve Gebelik Takibi

İkinci uygulamamız Zooba Games tarafından hazırlanan Hamilelik ve Gebelik Takibi adlı program. Bu programda temelde aynı. Kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Gebelik takibinin, haftalık gelişmelerin yanısıra hamilelikte karşılan hastalık ve çözümleri, kilo hesaplayıcı gibi bölümleri mevcut ayrıca forumdan da faydalanabilirsiniz.

App Store Hamilelik ve Gebelik Takibi

Play Store Hamilelik ve Gebelik Takibi

3 – What to Expect

Bu da benim kullandığım program. Maalesef Türkçe dil desteği yok. Hafta ile ilgili videolar mevcut. Bunun haricinde bebeğinizin boyutu, forum gibi bölümler mevcut. İlk girişte kayıt olurken baba / anne ya da akraba seçenekleri mevcut. Bu hoşuma gitti. Yazının başında da söylemiştim, hamileliği babalar da takip edebilir.

App Store What to Expect indir

Play Store What to Expect indir

Bizim kullandığımız hamilelik takip programları bunlar. Sizler de farklı programlardan memnunsanız yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.