Hey! Ben Burdayım

bebek tekme

Bebeğimiz pazar günü kendisinin de buralarda olduğunu hissettirdi ya da biz öyle sanıyoruz (:

4 haziran pazar akşamı evde otururken eşim kıpırdanma olduğunu söyledi. Ben de el göbekte beklemeye başladım. Tam olarak tekme diyemeyiz ama Ege ‘burası çok sıkışık, rahat hareket edemiyorum’ dercesine kıpırdanıyordu. Çok enteresan bir duygu gerçekten. Şimdiye kadar sadece soyut olarak düşündüğünüz bebeğiniz fiziksel olarak da kendini gösteriyor.

Bu hafta, gebelikte 18. haftanın içerisindeyiz. İlk kez hamile kalanlar için 20. haftaya kadar anca kendini hissettirebilir deniyor. İkinci ve sonrasındaki gebelikler için de 16. haftadan itibaren hissettirebilir şeklinde.

Bu aralar kontrol olmadığı için pek bir şey yazmadım bloga. Günlerimiz araştırma yapmakla geçiyor. Bu aralar Lynn Lillard Jessen ve Paula Polk Lillard’ın yazdığı ‘Doğumdan İtibaren Montessori’ kitabını okuyorum. Bunun haricinde bebeğimize doğduğu andan itibaren bir oda hazırlayabilmek için daha büyük bir eve taşınmayı planlıyoruz. Araya bir de Mersin’de geçireceğimiz yaz tatili giriyor. Bakalım önümüzdeki günler ne kadar yoğun geçecek.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.