Lego House

lego house

Merakla beklenen LEGO House (Lego Evi), dört yıl süren yapım aşamasının sonunda geçtiğimiz günlerde markanın doğum yeri olan Danimarka, Billund’da kapılarını açtı. Bina, içindeki farklı yaratıcı öğrenme alanlarını temsil eden renkli teraslarla kaplı 21 büyük beyaz bloktan oluşuyor.

lego house şelale
lego house şelale

İçinde üç restoran bir de mağaza barındıran LEGO House yaratıcılığınızı ateşleyecek inanılmaz LEGO modelleri ve alanlarıyla dolu. Mekanın en önemli ve merkezi parçalarından biri, şimdiye dek yapılan en karmaşık LEGO modellerinden biri olan 15 metre uzunluğundaki Yaratıcılık Ağacı. 6 milyondan fazla parçanın kullanıldığı Yaratıcılık Ağacı‘nın tamamlanması için 24,000 saatten fazla çalışılmış. Ağaç, sembolik bir biçimde gelecekteki büyümeyi işaret eden tomurcuklanan dallarıyla markanın kendisini temsil ediyor.

lego house dünya
lego house dünya

Bir başka odadaysa 2 milyon parçayla inşa edilen dev bir şelale göze çarpıyor. 29 haftada tamamlanan bu modelin yanı sıra rengarenk dev dinazorlar binanın en gözde modelleri arasında yer alıyor.

lego house çiçek
lego house çiçek

“Uzun zamandır hayalini kurduğum LEGO House ile yaratıcılığı ve oyun yoluyla öğrenmenin gücünü kutlamak istiyoruz,” diyor LEGO’nun üçüncü jenerasyon sahiplerinden Kjeld Kirk Kristiansen. “Oyun oynadıklarında çocuklar yaratıcılık, iş birliği ve problem çözme gibi hayatta ihtiyaç duydukları becerileri öğrenirler.”

lego house ağaç
lego house ağaç

 

lego house
lego house
lego house 2
lego house 2

LEGO House: Websitesi | Facebook | Instagram

Kaynak: http://mymodernmet.com/lego-house-grand-opening/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.